Redukcja zmarszczek przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Sposoby na zmarszczki mimiczne.

Redukcja zmarszczek mimicznych

Zmarszczki są nieodłącznym elementem i konsekwencją procesu starzenia się skóry. Ze względu na mechanizm ich powstawania zmarszczki dzielimy na:

 • Zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają podczas naturalnej mimiki twarzy np.
  • lwia zmarszczka (zmarszczka pomiędzy brwiami)
  • „kurze łapki” (zmarszczki wokół oczu)
  • zmarszczki poprzeczne na czole
  • „królicza zmarszczka” (zmarszczki powstające na nosie)
  • Zmarszczki okolicy ust ( m.in. zmarszczki palacza)
 • Zmarszczki statyczne, czyli takie, które zdołały się już wyraźnie utrwalić oraz te, które  powstają bez względu na mimikę i są zwykle konsekwencją wiotkości skóry i opadania tkanek np.
  1. bruzdy nosowo-wargowe – te są o etiologii mieszanej (ciągną się od kącika nosa do kącika ust)
  2. „linie marionetki” (zmarszczki ciągnące się od kącika ust w dół)

Zmarszczki mimiczne w początkowym stadium leczymy za pomocą toksyny botulinowej typu A. Niestety zaniedbane zmarszczki mimiczne mogą ulegać utrwalaniu – wówczas sam botoks może już nie wystarczyć. Aby pielęgnować utrwalone zmarszczki mimiczne należy nie tylko zastosować iniekcje z toksyną botulinową, ale także wypełnić je kwasem hialuronowym i często również rozważyć konieczność wykonania zabiegów laserowych. Toksyna botulinowa daje najlepsze efekty, gdy jest stosowana w profilaktyce powstawania zmarszczek.

Botox – Na czym polega zabieg botulinowy?

Zawsze przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje zgodę na wykonanie zabiegu w której zawarte są wszelkie informacje m.in. o przeciwwskazanich, wskazaniach, możliwych powikłaniach czy zleceniach po wykonanym zabiegu. Zabieg z wykorzystaniem botoksu nie wymaga specjalnego przygotowania, poza dokładnym zdezynfekowaniem skóry.

Zabieg jest bardzo krótki i nie należy do bardzo bolesnych dlatego nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. U osób z dużą wrażliwością na ból, możliwe jest zastosowanie kremów zawierających środek znieczulający. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza botoks śródskórnie we wcześniej wyznaczonych miejscach. Ilość wkłuć i ich miejsca zależą od okolicy poddawanej zabiegowi, stanu wyjściowego oraz oczekiwanego rezultatu.
Pierwsze rezultaty zabiegu pojawiają się zazwyczaj między 3 a 7 dniem do 2 tygodni. Po tym czasie zalecana jest zwykle kontrola lekarska celem oceny efektu zabiegu, oraz ewentualnych korekt.
Jeśli pacjent postępuje zgodnie z zaleceniami ,powikłania po wstrzyknięciu toksyny botulinowej praktycznie nie występują. Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry w miejscach wstrzyknięć, jednakże ustępuje ono samoistnie.

Objawy te zwykle nie różnią się niczym od zwykłych wkłuć. Po zabiegu pojawić mogą się również siniaczki jak przy każdej procedurze w której używamy igły.
Przez 4 godziny po zabiegu nie należy się schylać ani masować miejsc w których został podany preparat. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się korzystać z procedur wykorzystujących fale radiowe, promieniowanie laserowe oraz głęboką podczerwień, a także sauny i solarium.

Nie zastosowanie się do tego zalecenia z dużym prawdopodobieństwem może skrócić i osłabić efekt zabiegu, a także spowodować dyfuzję do mięśni, których nie chcieliśmy porażać i spowodować powikłanie.
Rezultat utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy. Jednakże dzięki regularnemu powtarzaniu, czas ten ulega stopniowemu wydłużeniu.

Redukcja Zmarszczek – Ile kosztuje zabieg botoksem?

Link do cennika  https://www.biogenica.pl/cennik/

Skorzystaj z medirat – w naszym gabinecie macie Państwo możliwość skorzystać z kilku opcji rat:

Opcja nr 1bezpłatne odroczenie płatności o 30 dni. Przedział cenowy: od 100 zł do 5000 zł.

Opcja nr 2 rozłożenie płatności na 4 raty. Koszt prowizji 10%.

Przedział cenowy: od 100 zł do 5000 zł (przykład: 1000 zł w 4 ratach po 275 zł)

Opcja nr 3rozłożenie płatności na 8 rat. Koszt prowizji 15%.

Przedział cenowy: od 1000 zł do 5000 zł (przykład: 1000 zł w 8 ratach po 143,75 zł).

Opcja nr 4rozłożenie płatności na 12 rat. Koszt prowizji 20%.

Przedział cenowy: od 1000 zł do 5000 zł (przykład: 1000 zł w 12 ratach po 100 zł).

Dowiedz się więcej…

Toksyna botulinowa jest jedną z najsilniejszych toksyn występujących w przyrodzie. Wytwarzana jest przez odpowiednie szczepy bakterii – Clostrdium Botulinum

Wyróżnia się ich 7 typów.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się głównie toksynę typu A wytwarzaną w fabrykach farmaceutycznych z specjalnie wyizolowanych szczepów bakterii.
Na oficjalnym rynku znajduje się kilka zarejestrowanych preparatów.

Mechanizm działania opiera się na zablokowaniu wydzielania acetylocholiny w synapsie (połączeniu nerwowo- mięśniowym). W ten sposób zostają wyłączone tzw. płytki motoryczne, które są odpowiedzialne za przewodzenie impulsów i następuje porażenie mięśnia.

Powrót funkcji ruchowej w mięśniach następuje w wyniku wytwarzania przez organizm nowych połączeń nerwowo-mięśniowych.

Długość działania toksyny jest różna u różnych pacjentów. Zależy to od indywidualnych zdolności danego organizmu do odtwarzania zakończeń ruchowych. 
Czasy, które podajemy są zwykle statystycznymi średnimi – (2- 6 mies).
Dopiero po poznaniu danego pacjenta i wykonaniu kilku zabiegów wiemy, czego możemy oczekiwać jeżeli chodzi o długość działania odpowiedniego preparatu u konkretnej osoby.

Zmarszczki – płytkie, niezależnie od ich klasyfikacji i pochodzenia  można wypełnić preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Zmarszczki średniogłębokie wypełnia się preparatem. Czasami przy wypełnianiu zmarszczek statycznych należy brać pod uwagę fakt, że geneza ich powstania wynika z utraty jędrności skóry.

Do zabiegów liftingujących, poprawiających owal i kontur twarzy wykorzystujemy preparaty o większej gęstości.

Poza samym wypełnianiem kwasem hialuronowym stosuje się zabiegi uzupełniające tj:

 • frakcjonowanie laserowe laserem ablacyjnym CO2,
 • wolumetria
 • przeszczepy tkanki tłuszczowej

Redukcja Zmarszczek – Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie?

Co więc powiesz na zabieg relaksacji zmarszczek mimicznych? Choć nazwa może nieco wprawiać w zakłopotanie, jest to nic innego jak zaaplikowanie botoksu w wybrany obszar twarzy. Prawidłowo wstrzyknięty botoks przyniesie efekty już po kilku dniach od zabiegu. Botoks sprawi, że zmarszczki staną się znacznie płytsze, a rysy twarzy będą wyglądały na łagodniejsze. Niestety, nie każdy będzie mógł skorzystać z oferty