Plastyka powiek górnych jako najszybsza metoda wymodelowania opadającej powieki.
W przypadkach znacznego nadmiaru skóry na powiekach górnych niestety zwykły zabieg laserowy z użyciem końcówki do frakcjonowania nie wystarczy i korekcji należy dokonać technikami chirurgicznymi. W naszym gabinecie przy plastyce chirurgicznej powiek górnych stosujemy laser z końcówką chirurgiczną.
Na życzenie pacjenta wykonujemy laserowy lifting powiek dolnych metodą frakcjonowania ablacyjnego. Dla naszych pacjentów, którzy wykonali u nas plastykę chirurgiczną powiek górnych oferujemy również w połowie ceny katalogowej lifting laserowy powiek dolnych w czasie jednej sesji ( wykonanie 2 technik przy równoczesnym gojeniu z powiekami górnymi – czas gojenia ok 1 tyg) oraz obu powiek po minimum pół roku po plastyce powiek górnych aby ostatecznie osiągnąć maksymalnie dobry efekt w obszarze całego oczodołu.
Po zabiegu usunięcia nadmiaru skóry, opracowaniu rany i częściowej szczątkowej koagulacji fragmentów mięśnia okrężnego oka następuje zszycie rany w zgięciu powiekowym górnej powieki. Dzięki takiej technice blizna jest praktycznie niewidoczna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem adrenaliny w celu zminimalizowania ewentualnych siniaków.
Plastyka powiek górnych – potrzebne badania
Badania niezbędne do wykluczenia przeciwwskazań do zabiegów chirurgicznych np. plastyka powiek, przeszczep tłuszczu
- badania krwi: morfologia, CRP,
- INR
- kreatynina
- ogólne badanie moczu,
- jonogram
- cukier na czczo,
- grupa krwi
- EKG wraz z opisem (u pacjentek powyżej 40 roku życia ) z czytelnym opisem oraz adnotacją, że lekarz „nie widzi przeciwwskazań do zabiegu plastyki powiek górnych w znieczuleniu miejscowym przy użyciu adrenaliny
Jak to działa?
Plastyka powiek górnych, znana również jako blepharoplastyka, to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i mięśnia z powiek górnych. Zabieg ten możemy wykonywać w celu poprawy wyglądu oczu, zwiększenia ich otwartości i zmniejszenia oznak starzenia się.
Plastykę powiek górnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg trwa około godziny. Chirurg wykonuje cięcie w naturalnym załamaniu powieki, usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, a następnie zszywa ranę.
Po zabiegu plastyki powiek górnych pacjent może odczuwać dyskomfort i obrzęk. Powieki mogą być również lekko sinie. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku dni.
Efakty
Efekty plastyki powiek górnych są natychmiastowe i utrzymują się przez wiele lat. Zabieg ten może poprawić wygląd oczu, dodać im blasku i młodzieńczego wyglądu.
Plastyka powiek górnych wykonuje się często w celu poprawy wyglądu oczu, które są:
- opuchnięte
- zapadnięte
- z przepuklinami tłuszczowymi
- z nadmiarem skóry
Zabieg ten możemy również wykonywać w celu poprawy widzenia, jeśli opuchnięte powieki utrudniają widzenie.
Plastyka powiek górnych jest bezpiecznym zabiegiem, ale jak każdy zabieg chirurgiczny, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do potencjalnych powikłań plastyki powiek górnych należą:
- infekcja
- krwawienie
- blizny
- asymetria powiek
Większość powikłań plastyki powiek górnych jest łagodna i ustępuje w ciągu kilku tygodni.