Lifting laserowy w ostatnich latach stał się bardzo popularny dzięki spektakularnym efektom i stosunkowo niewysokim kosztom. Co więcej wszystko to przy akceptowalnym czasie wyłączenia pacjenta z życia społecznego.

Nie należy tej procedury mylić ze zwykłym resurfacingiem laserowym. Oprócz spłycenia płytkich zmarszczek, kilkudniowego lekkiego obrzęku i złuszczenia właściwie niewiele się dzieje. Co więcej lifting wykonywany jest w sposób znacznie bardziej agresywny i przypomina bardziej w procedurze i wygajaniu pracę nad głębokimi blinami potrądzikowymi.

Czas wygojenia pacjenta to ok. 7 – 10 dni, z czego duży obrzęk to ok. 4 dni. Następnie zaczerwienienie po zabiegu widoczne jest ok 2-3 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do pół roku.

Zastymulowana w ten sposób przebudowa struktury na całej grubości może trwać nawet około półtorej roku. Najlepsze efekty widoczne są od 3- go do nawet 18-go miesiąca po zabiegu. Zależy to od indywidualnych cech osobniczych pacjenta.

Należy pamiętać też, że nie u wszystkich pacjentów da się wykonać zabieg w sposób wystarczająco agresywny. Co więcej nie zawsze efekty są równie dobre u wszystkich.

Lifting laserowy to zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje energię lasera do ujędrnienia i liftingu skóry. Zabieg może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, brzuchu, udach i pośladkach.

Lifting laserowy – Rodzaje

Istnieją dwa główne rodzaje liftingu laserowego:

  • Lifting laserowy frakcyjny polega na naświetlaniu skóry małymi, punktowymi obszarami. Energia lasera powoduje uszkodzenie skóry, które stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
  • Lifting laserowy nieablacyjny polega na naświetlaniu skóry ciągłym strumieniem energii lasera. Energia lasera powoduje podgrzanie skóry, co również stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Lifting jest zabiegiem małoinwazyjnym, który nie wymaga hospitalizacji. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 minut do kilku godzin, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi.

Efekty liftingu laserowego są widoczne po kilku tygodniach od zabiegu. W wyniku czego skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Zmarszczki są spłycone, a skóra zyskuje zdrowy i promienny wygląd.

Lifting laserowy jest bezpiecznym zabiegiem, ale jak każdy zabieg medyczny, może wiązać się z pewnymi ryzykami. Do możliwych powikłań należą:

  • Zaczerwienienie i obrzęk skóry
  • Ból
  • Przebarwienia skóry
  • Wrastanie włosów

Lifting laserowy to zabieg, który może wykonywać lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog.

Kto może skorzystać z liftingu laserowego?

Lifting laserowy jest odpowiedni dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i pozbyć się oznak starzenia. Zabieg może być wykonany u osób w każdym wieku, ale najlepiej sprawdza się u osób w wieku od 30 do 60 lat.

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby upewnić się, że zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.