Lifting laserowy

Lifting laserowy w ostatnich latach stał się bardzo popularny dzięki spektakularnym efektom i stosunkowo niewysokim kosztom przy akceptowalnym czasie wyłączenia pacjenta z życia społecznego.

Nie należy tej procedury mylić ze zwykłym resurfacingiem laserowym, gdzie oprócz spłycenia płytkich zmarszczek, kilkudniowego lekkiego obrzęku i złuszczenia właściwie niewiele się dzieje. Lifting wykonywany jest w sposób znacznie bardziej agresywny i przypomina bardziej w procedurze i wygajaniu pracę nad głębokimi blinami potrądzikowymi.

Czas wygojenia pacjenta to ok. 7 – 10 dni, z czego duży obrzęk to ok. 4 dni. Zaczerwienienie po zabiegu widoczne jest ok 2-3 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do pół roku.

Zastymulowana w ten sposób przebudowa struktury na całej grubości może trwać nawet około półtorej roku. Najlepsze efekty widoczne są od 3- go do nawet 18-go miesiąca po zabiegu. Zależy to od indywidualnych cech osobniczych pacjenta.

Należy pamiętać też, że nie u wszystkich pacjentów da się wykonać zabieg w sposób wystarczająco agresywny i nie zawsze efekty są równie dobre u wszystkich.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza