Leczenie powikłań
Leczenie powikłań oznacza, że najwyższy czas zdecydować się na profesjonalistę. Decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane przez osoby do tego nieuprawnione, w podejrzanie niskiej cenie, w miejscach innych niż gabinet lekarski musimy mieć świadomość wiążących się z tym powikłań. Oczywiście współczesny rozwój medycyny pozwala na łagodzenie ich objawów, niestety naraża pacjentów na bardzo długi i kosztowny okres leczenia.
Nie leczymy powikłań u pacjentów którzy wykonywali zabiegi u osób nie będących lekarzami
Planując zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na znalezienie dobrego gabinetu. Gabinetu, który będzie spełniał wszelkie niezbędne wymogi. Ważne jest również to, aby osoba wykonująca zabieg posiadała odpowiednie kwalifikacje, jak i umiejętności. Najlepiej, jeśli jest to lekarz. Nie warto oszczędzać na tego typu sprawach i korzystać z niesprawdzonych usług. Może się to wiązać z nieprzyjemnymi skutkami i trudnymi z złagodzeniu powikłaniami. W gabinecie medycyny estetycznej Biogenica zajmujemy się leczeniem niektórych powikłań, między innymi leczeniem asymetrii czy wygajaniem trudno gojących się ran. Ważnym warunkiem, o którym wspominamy za każdym razem jest zasada, że wcześniejszy nieudany zabieg wykonywał pacjentowi lekarz. Niestety, w innym przypadku nie podejmujemy się leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia powikłań w naszym gabinecie, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową lub kontaktu z nami.
Leczenie Powikłań – Najczęstsze powikłania zabiegów medycyny estetycznej
Najczęstsze powikłania zabiegów medycyny estetycznej to:
- Reakcje alergiczne – mogą wystąpić na każdy składnik preparatu, który jest wstrzykiwany lub podawany w inny sposób. Objawy alergii mogą obejmować: świąd, obrzęk, pokrzywkę, a w ciężkich przypadkach nawet wstrząs anafilaktyczny.
- Infekcje – mogą być spowodowane przez bakterie, wirusy lub grzyby. Najczęściej występują w miejscu nakłucia, ale mogą rozprzestrzenić się na inne obszary ciała. Objawy infekcji to: zaczerwienienie, obrzęk, ból, gorączka.
- Krwiaki – powstają w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas zabiegu. Są najczęściej bezobjawowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
- Blizny – mogą powstać w wyniku zabiegów chirurgicznych, takich jak liposukcja czy powiększanie piersi. Mogą być trwałe lub ustąpić w ciągu kilku miesięcy lub lat.
- Przebarwienia – mogą wystąpić w miejscu podania preparatu. Najczęściej wynikają z uszkodzenia melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny.
- Nieprawidłowy kształt lub położenie implantu – może wystąpić w wyniku niewłaściwego podania preparatu. Może wymagać korekty zabiegowej.
- Porażenia nerwów – mogą być spowodowane uszkodzeniem nerwów podczas zabiegu. Objawy mogą obejmować: drętwienie, mrowienie, osłabienie mięśni.
- Martwica skóry – jest bardzo rzadkim powikłaniem, ale może wystąpić w wyniku podania preparatu w nieodpowiednim miejscu lub w zbyt dużej dawce.
Ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegach medycyny estetycznej można zmniejszyć, wybierając doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza lub kosmetologa, który będzie wykonywał zabieg w sterylnych warunkach. Ważne jest również, aby przed zabiegiem przeprowadzić konsultację z lekarzem lub kosmetologiem, który będzie informował o możliwych powikłaniach i sposobach ich leczenia.
W przypadku wystąpienia powikłań po zabiegu medycyny estetycznej należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub kosmetologiem, który wykonywał zabieg.