Lipofilling – bezpieczny przeszczep tłuszczu

Lipofilling wykonywany jest metodą Sydneya Colemana wykorzystującą specjalistyczne zestawy kaniul. Jest to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda przeszczepu tłuszczu. Przy akceptowalnej cenie Lipofillingu efekty osiągane skutecznie konkurować mogą z wieloma technikami z użyciem kwasu hialuronowego, dając niejednokrotnie dużo lepsze i trwalsze efekty. W niektórych przypadkach np. w obrębie oczodołu tzw. sińców pod oczami na dobrą sprawę nie ma metody, która mogłaby z nią konkurować.

Własny tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem stosowanym w zabiegach estetycznych. Jego zaletą jest całkowita zgodność z organizmem pacjenta i praktycznie nieograniczona ilość. Tkanka tłuszczowa zawiera duże ilości komórek macierzystych, które dodatkowo regenerują i wygładzają skórę. Lipofilling jest bezpiecznym zabiegiem, który z sukcesem pozwala osiągnąć naturalny efekt wypełnienia doliny łez, przywrócenia młodego wyglądu zapadniętym oczodołom, poprawą wyglądu policzków.

Cel zabiegu/wskazania
Wypełnienie ubytków na twarzy związanej z procesem starzenia, wypełnienie doliny łez, oczodołów, zapadniętych skroni i policzków, znaczne odmłodzenie dłoni, przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy.

Przygotowanie do zabiegu
Wykonanie niezbędnych badań lekarskich.

Konieczne badania laboratoryjne i specjalistyczne
badania krwi: morfologia, OB, czas krzepnięcia, czas krwawienia • koagulologia • ogólne badanie moczu, • lipidogram • cholesterol całkowity, HDL,LDL, VLDL, trójglicerydy • cukier na czczo, • badanie ASPAT i ALAT • antygen HbsAg, • przeciwciała HCV, WZW B • HIV • grupa krwi

Przeciwwskazania
ciąża i okres karmienia piersią choroby nowotworowe włącznie z okresem ich leczenia choroby o podłożu autoimmunologicznym (niektóre) infekcje skórne i ogólnoustrojowe nieustabilizowana lub nie leczona cukrzyca hemofilia i zaburzenie krzepnięcia krwi nierealne oczekiwania pacjenta.

Rodzaj znieczulenia
miejscowe

Czas trwania
2-3 h

Objawy po zabiegu
Obrzęk, zaczerwienienia, siniaki, początkowa nadkorekcja,

Możliwe powikłania
nadmierna korekta (po pewnym czasie nadmiar tłuszczu wchłonie się); niewystarczająca korekta (może wymagać kolejnego zabiegu); wyczuwalne zgrubienia pod skórą (ustępują zwykle po masażu); krwiak, infekcja – wyjątkowo rzadko jak przy każdym zastrzyku.

Często zadawane pytania
Z jakiej partii można pobrać tłuszcz? – Najlepszym do tego celu obszarami są wewnętrzne części ud, obszary przykolanowe, ewentualnie podbrzusze.

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza