Lipofilling – bezpieczny przeszczep tłuszczu

Lipofilling wykonywany jest w naszym gabinecie metodą Sydneya Colemana wykorzystującą specjalistyczne zestawy kaniul. Jest to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda przeszczepu tłuszczu. Przy akceptowalnej cenie Lipofillingu efekty osiągane skutecznie konkurować mogą z wieloma technikami z użyciem kwasu hialuronowego, dając niejednokrotnie dużo lepsze i trwalsze efekty. W niektórych przypadkach np. w obrębie oczodołu tzw. sińców pod oczami na dobrą sprawę nie ma metody, która mogłaby z nią konkurować.

Własny tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem stosowanym w zabiegach estetycznych. Jego zaletą jest całkowita zgodność z organizmem pacjenta i praktycznie nieograniczona ilość. Tkanka tłuszczowa zawiera duże ilości komórek multipotencjalnych – tzw perycytów, zwanych w potocznym piśmiennictwie komórkami macierzystymi, które dodatkowo regenerują i wygładzają skórę. Lipofilling jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, który z sukcesem pozwala osiągnąć naturalny efekt wypełnienia doliny łez, przywrócenia młodego wyglądu zapadniętym oczodołom, poprawą wyglądu policzków, dołów skroniowych, owalu twarzy i grzbietów rąk.

Techniki lipofilingu wykorzystywane są również w korekcjach blizn ubytkowych, rozstępów, blizn potrądzikowych i powypadkowych.

Cel zabiegu/wskazania
Wypełnienie ubytków na twarzy związanej z procesem starzenia, wypełnienie doliny łez, oczodołów, zapadniętych skroni i policzków, znaczne odmłodzenie dłoni, przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy, korekcja blizn.

Przygotowanie do zabiegu
Wykonanie niezbędnych badań lekarskich.

Konieczne badania laboratoryjne i specjalistyczne
badania krwi: morfologia, INR • ogólne badanie moczu, •  cukier na czczo, • badanie ASPAT i ALAT • kreatynina, antygen HbsAg, lub p/ciała • przeciwciała HCV,  •  grupa krwi, ALP

Przeciwwskazania
ciąża i okres karmienia piersią choroby nowotworowe włącznie z okresem ich leczenia, choroby o podłożu autoimmunologicznym (niektóre), infekcje skórne i ogólnoustrojowe nieustabilizowana lub nie leczona cukrzyca, hemofilia i zaburzenie krzepnięcia krwi nierealne oczekiwania pacjenta.

Rodzaj znieczulenia
miejscowe nasiękowe

Czas trwania
2-6 h

Objawy po zabiegu
Obrzęk, zaczerwienienia, siniaki, początkowa nadkorekcja,

Możliwe powikłania
nadmierna korekta (po pewnym czasie nadmiar tłuszczu wchłonie się); niewystarczająca korekta (może wymagać kolejnego zabiegu); wyczuwalne zgrubienia pod skórą (ustępują zwykle po masażu); krwiak, infekcja – wyjątkowo rzadko jak przy każdym zastrzyku.

Często zadawane pytania
Z jakiej partii można pobrać tłuszcz? – Najlepszym do tego celu obszarami są okolica nadkolanowa przyśrodkowa, boczne części ud – tzw bryczesy, boczne części w okolicy talerza biodrowego, ewentualnie podbrzusze.

Efekty przed i po

Posted on Dr Krzysztof Łuksza