Laserowe usuwanie blizn – czy boli?

W trakcie całego życia skóra narażona jest na wiele czynników, które wraz z upływem lat, zmieniają jej wygląd. Szczególnie trudne są w tym kontekście różnego rodzaju wypadki, zabiegi czy operacje, zostawiające po sobie mało estetyczne „pamiątki” – blizny. Jedną z metod ich usuwania jest laseroterapia. Co warto o niej wiedzieć? Na czym polega? Czy laserowe usuwanie blizn boli? Oto najważniejsze informacje od naszych specjalistów z kliniki BIOGENICA.

Przeczytaj cały artykuł

Modelowanie ust na płasko – na czym polega?

powiększanie ust

Kształtne i odżywione usta to dla wielu osób jeden z najważniejszych elementów urody. Niestety, nie każdy z nas ma szczęście takie posiadać. Co więcej, linia ust i ich objętość może zmieniać się wraz z wiekiem, m.in. w związku z tym, że tracimy kolagen i kwas hialuronowy (jest to naturalny proces wiążący się ze starzeniem). Medycyna estetyczna pozwala jednak w szybki i bezpieczny sposób uzyskać efekty, o jakich marzymy. W ostatnich latach hitem w tym zakresie jest modelowanie ust na płasko – na czym polega? Wyjaśniają nasi eksperci z kliniki BIOGENICA.

Przeczytaj cały artykuł

Fotoodmładzanie czy mezoterapia – co skuteczniej odmłodzi twarz?

Dermapen Mezoterapia Mikroigłowa Poznań Biogenica

Wraz z upływem lat skóra traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki, różnego rodzaju przebarwienia i przesuszenia, a cera traci swój koloryt. Na szczęście medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele metod terapii tego typu problemów. Fotoodmładzanie czy mezoterapia – czy któraś z nich będzie odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się Twoja skóra? Na czym polegają i którą metodę wybrać? Wyjaśniają eksperci z gabinetu BIOGENICA z Poznania!

Przeczytaj cały artykuł

Easy TCA

Filozofia Skin Tech ®

Misją firmy Skin Tech jest oferowanie lekarzom szerokiej gamy peelingów chemicznych wraz
z protokołami aplikacji, które w bezpieczny sposób:

 • Są zaadaptowane do wszystkich typów skóry (fototypy od 1 do 6).
 • Mogą być stosowane o każdej porze roku.
 • Mogą być stosowane we wszystkich krajach.
 • Są przeznaczone do terapii 80% problemów estetycznych w obrębie skóry twarzy, takich jak:
  • fotostarzenie, starzenie spowodowane paleniem
  • hiperpigmentacja
  • trądzik.
 • Łączą unikalne korzyści oraz łatwość stosowania.

Filozofia Skin Tech to także oferowanie pacjentom szerokiej gamy produktów do codziennej pielęgnacji, które w bezpieczny sposób mogą:

 • Być łączone z zabiegami estetycznymi.
 • Wzmacniać i przedłużać efekt zabiegu.

Skin Tech ®

Pełna gama zabiegów z obszaru medycyny estetycznej z wykorzystaniem peelingów chemicznych

Zalety Peelingów Chemicznych

 

Rezultaty zależą od

 

Składniki aktywne w peelingach

Klasyfikacja peelingów
Struktura skóry i głębokość penetracji

Peelingi w zależności od głębokości
Definicja wg Dr. Deprez (skala Deprez)

Skin Tech®
Peelingi chemiczne

 

 

Nici czy kwas hialuronowy – który zabieg wybrać?

Która z nas nie chciałaby zachować pięknego, świeżego, cudownie młodego wyglądu przez długi czas? Niestety, czas biegnie nieubłaganie, a skóra traci jędrność, gęstość i elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Na szczęście ten proces da się spowolnić, a częściowo nawet cofnąć jego efekty! Ważne jednak, aby wybrać zabieg odpowiedni dla siebie. Poznaj prawdziwe hity – nici liftingujące oraz wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. O opisy zabiegów poprosiliśmy ekspertów kliniki Biogenica w Poznaniu.

Przeczytaj cały artykuł