Zabiegi Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

DERMAPEN4® to pierwsza na świecie platforma mikronakłuwania frakcyjnego z obsługą technologii cyfrowej i Bluetooth. Nasi specjaliści wiedzą, jak z jej pomocą odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby Twojej skóry!

Narzędzie firmy EQUIPMED, które stosujemy w klinice Biogenica, to urządzenie najnowszej generacji – zrewolucjonizowało sposób, w jaki wprowadzamy różnego rodzaju substancje czynne w głąb skóry. Zabieg z użyciem DERMAPEN4® nazywamy mezoterapią mikroigłową, co wynika z faktu, że do urządzenia stosuje się specjalne cartridge właśnie z 16 mikroigłami.

Dermapen - Działanie

Dermapen a mezoterapia

W czasie zabiegu Dermapen, jesteśmy w stanie wykonać do 1920 mikronakłuć na minutę. Przy tych parametrach wydaje się, że jest to metoda absolutnie bezkonkurencyjna w stosunku do tradycyjnej mezoterapii. Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia DERMAPEN4® jest skuteczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjentów i pacjentek, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do dotychczasowych metod stosowanych w różnego rodzaju zabiegach mezoterapii.

Niezwykła skuteczność, łatwość i komfort wykonywania zabiegu Dermapen pozwala zarówno osobie go przeprowadzającej, jak i pacjentowi, cieszyć się rezultatami terapii bez efektów ubocznych. Konsekwencjami standardowych mezoterapii zazwyczaj są siniaki, natomiast po użyciu Dermapena to raczej rzadkość. Owszem, na następny dzień mogą być widoczne drobniutkie strupki, delikatny obrzęk i zaczerwienienie – po 48 godzinach zazwyczaj nie ma już po nich śladu!

Dermapen – efekty mezoterapii mikroigłowej

 • redukcja i spłycenie zmarszczek
 • zwiększenie napięcia skóry i jej generalne wzmocnienie
 • zwężenie rozstępów i pogrubienie w miejscach dystroficznych
 • poprawa i wypłycenie blizn potrądzikowych
 • stymulacja przebudowy kolagenu w bliznach przerastających i oparzeniowych
 • poprawa efektów leczenia łysienia

DERMAPEN4® – jak działa?

DERMAPEN4®, dzięki technologii automatycznego, wielokrotnego nakłuwania, jest dużo bardziej wydajny i skuteczny niż inne metody mezoterapii. Przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry jest ułatwione, a bolesność terapii niewielka – można porównać ją do delikatnego szczypania. Poprzez nakłuwanie – czyli uraz mechaniczny – zabieg Dermapen stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Pobudza też uwalnianie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego.

Co więcej, zabiegi Dermapen nie wyłączają z życia społecznego i zawodowego, poprzez zdecydowanie mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków.

Dermapen - Głębokość penetracji

Dużą zaletą mezoterapii mikroigłowej Dermapen jest też możliwość regulowania głębokości iniekcji (zakres od 0,2 mm do 3 mm). Jest to zależne od rodzaju leczonej zmiany oraz obszaru, w którym wykonuje się zabieg. Zaplanowanie głębokości i – co za tym idzie – intensywności zabiegu daje specjalistom kontrolę nad długością czasu leczenia. Zwykle jest to około 24-72 godz, w ciągu których utrzymują się delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Jest to więc niemalże błyskawiczne tempo, zwłaszcza gdy porównamy je z wieloma innymi metodami tego typu terapii.

Dermapen – zalety

 • stosunkowo krótki czas potrzebny do wykonania zabiegu
 • pełna kontrola nad głębokością iniekcji
 • niewielki ból
 • krótki czas rekonwalescencji
 • prostota obsługi
 • sterylność (jednorazowe cartridge z igłami)

Jednorazowe igły nie zawierają niklu oraz chromu, dzięki czemu zabieg Dermapen można wykonać nawet u osób uczulonych na te metale. Co więcej, dzięki zastosowaniu molibdenu (uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał, służący do produkcji narzędzi chirurgicznych), igły są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort podczas zabiegu.

Dermapen w klinice Biogenica – co stosujemy?

MG-HA35 – głębokie nawilżanie i szybsze gojenie

Potężna siła kwasu hialuronowego 35 mg/ml! Udowodniono klinicznie, że kompleks HylaFuse – kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek, pozwalających na głęboką penetrację do wszystkich warstw skóry – jest wchłaniany 150% skuteczniej niż inne formy kwasu hialuronowego. Wysoka dawka witaminy C stymuluje zaś skórę do produkcji kolagenu, a cynk i pantenol działają przeciwzapalnie oraz łagodząco.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 • HylaFuse – kwas hialuronowy 35 mg/ml,
 • Calphasomes 2%, Witamina C 2,5%, Cynk 2,5%,
 • Pantenol (B5)l 2%.

MG-R.A.S. odwraca efekty starzenia i redukuje blizny

Kompleks HylaFuse to kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek, pozwalających na głęboką penetrację wszystkich warstw skóry. Składniki aktywne preparatu mają udowodnione klinicznie działanie przeciwzapalne, pobudzające skórę do produkcji kolagenu, przyspieszające gojenie po zabiegu i silną stymulację fibroblastów. Wszystko dzięki unikalnej formule – bogatej nie tylko w przeciwutleniacze, lecz także witaminy, peptydy i retinaldehyd, które również cechują się znakomitym działaniem stymulującym i regeneracyjnym.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 • HylaFuse (kwas hialuronowy) 10 mg/ml
 • Retinaldehyd 0,1%
 • Peptydy miedziowe 2,5%
 • Pentapeptyd-18 (Argirelox) 3%
 • Darutozyd 2,5%
 • Centella Asiatica 3%
 • Shitake mushroom 5%
 • Witamina E

Peeling UBER PEEL PRO

Dzięki połączeniu mikronakłuwania frakcyjnego i substancji czynnych peelingu i maski Twoja skóra odzyska blask, pobudzimy ją do produkcji nowego kolagenu, zmniejszymy widoczność drobnych zmarszczek, przebarwień i rozszerzonych porów.

Peeling UBER PEEL PRO jest to pierwszy na świecie anaboliczny mezo- peel z opatentowaną technologią peel-mulsion. Specjalnie zaprojektowane dla zastosowania bezpośrednio po procedurze mikronakłuwania peelingi w technologii peel- mulsion- substancje czynne rozpuszczone w wodzie i oleju dla odblokowania ich najsilniejszego potencjału.

Ta dwufazowa formuła pozwala na optymalne wchłanianie substancji aktywnych bez uprzedniego odtłuszczania skóry. Ze zbuforowaną kontrolą głębokości działania UBER system zapewnia maksymalną regenerację w procedurze frakcyjnej i przewidywalny efekt zabiegu. UBER PEEL PRO może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu w celu wzmocnienia zabiegów mikronakłuwania.

Biodostępność substancji hydrofilowych zmniejsza efekt ich działania dzięki powłoce kwasowo- olejowej skóry.

Ograniczona absorpcja dezaktywuje potencjał chemiczny i nie pozwala na uzyskanie jednolitych efektów klinicznych u wszystkich pacjentów. Podczas gdy tradycyjne systemy peelingowe oparte na wykonaniu pre- peel, takie jak odtłuszczanie skóry próbują zwiększyć dostarczenie składników, lipidy obecne na powierzchni skóry i w mieszkach włosowych oraz gruczołach łojowych blokują ich głębszą penetrację. Tylko system zawarty w peelingu UBER PRO zawiera izosorbid dimetylu, nośnik emulgujący do precyzyjnego mieszania hydrofilowych substancji czynnych w emulsję rozpuszczalną w oleju.

Ta nowatorska metoda peel – mulsion oferuje innowację farmakologiczną dla odblokowania i zmaksymalizowania potencjału każdej substancji czynnej. Związki buforujące zawierające beta-lipoksykwas enkapsulują substancje aktywne peelingu, aby zapewniać ich powolne i kontrolowane uwalnianie w głąb skóry. Ten efekt enkapsulacji manipuluje masą cząsteczkową substancji czynnych i zmniejsza ich lepkość dla uzyskania efektu przewidywalnego i bezpiecznego ich wnikania w skórę. Nasze aktywne formuły pozwalają więc na kontrolowane i bezpieczne wnikanie substancji aktywnych bez stosowania ich wysokich i agresywnych stężeń co skutkuje znakomitą tolerancją peelingu bez wyłączania pacjenta z codziennych aktywności.

Mikronakłuwanie za pomocą Dermapen fizycznie ułatwia skuteczną absorpcję substancji aktywnych w formie anabolicznych depozytów w miejscach nakłuć – ten frakcyjny system podawania pozostawia naskórek nienaruszony. Dzięki efektowi samo- neutralizacji peelingu niwelujemy dyskomfort i czas gojenia po zabiegu.

Skład peelingu UBER PEEL PRO

 • Kwas migdałowy 25 %,
 • Kwas mlekowy 5%,
 • Rezorcinol 5%,
 • Kwas hialuronowy 5%,
 • Kwas pirogronowy 5%,
 • Kwas kojowy 2%,
 • Retinaldehyd 0,1%,
 • Kwas ferulowy 0,5%,
 • Arbutyna 5%,
 • Niacinamid 5%,
 • Tripeptyd miedziowy -11%,
 • Dimethyl isosorbide 5%,

Koszt zabiegu UBERR PEEL PRO 200 zł

W połączeniu z zabiegiem Dermapen 870 zł

Osocze bogatopłytkowe

Osocze Bogatopłytkowe Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Zabieg Dermapen z osoczem bogatopłytkowym to połączenie mocy mezoterapii mikroigłowej z bezpieczeństwem podawanego materiału. Osocze bogatopłytkowe jest bowiem pobierane z krwi pacjenta lub pacjentki – jako że dawca jest jednocześnie biorcą materiału, nie ma właściwie ryzyka negatywnych reakcji organizmu.

A dlaczego właśnie osocze bogatopłytkowe? Z płytek krwi uzyskuje się m.in. czynniki wzrostu, które stanowią znakomite wsparcie dla skóry – jej regeneracji, procesów gojenia, odżywienia.

Chcesz poznać efekty po użyciu Dermapen? A może zastanawiasz się, jak dokładnie przebiega zabieg z jego użyciem? Nasi specjaliści z kliniki Biogenica są otwarci na Twoje pytania – umów się na konsultację i daj swojej skórze wyjątkowe wsparcie: KONTAKT

Posted on Dr Krzysztof Łuksza