Nitki hialuronowe

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w medycynie estetycznej znane od wielu lat. Wypełnianie zmarszczek i wolumetria to najczęściej wykonywane zabiegi. Niestety nie zawsze duża ilość punktowo podanego kwasu hialuronowego przynosi naturalny efekt. Aby tego uniknąć w 2008 roku Polscy lekarze wymyślili specjalną technikę implantacji usieciowanego kwasu hialuronowego nazywaną nitkami hialuronowymi ( nazywaną również softfillingiem).

Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego za pomocą tępej igły nazywanej kaniulą. Dzięki tej technice w łatwy sposób możemy odbudować kąt i krawędź żuchwy, poprawić napięcie policzka, redukując tym samym widoczność zmarszczek w bruzdach nosowo-wargowych, a nawet zniwelować widoczność chomików.

Niestety aby osiągnąć zadowalający rezultat należy podać dużą ilość kwasu hialuronowego od 2-6 ml na każdą stronę.

Jak często muszę powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu zazwyczaj utrzymuje się od  8 do 18 miesięcy w zależności od rodzaju wypełniacza i czynników osobniczych pacjenta. Zabieg warto powtarzać co 12 miesięcy – wówczas możliwe, że lekarz zużyje mniej preparatu.

Czy zabieg jest bolesny?

Implantacja nitek hialuronowych nie należy do bolesnych,  aczkolwiek ze względu na technikę wykonania zabiegu lekarz medycyny estetycznej czasami decyduje się na punktowe znieczulenie miejsca, w które wkładana jest kaniula.

Zalecany preparat i średni czas utrzymywania się efektu

W zależności od jakości i gęstości skóry stosuje się:

  • StylAge M –  (8-18 miesięcy),
  • StylAge L – (12-24 miesięcy).

Czas trwania zabiegu:

Zabieg: 20 minut

Jakie są efekty uboczne?

Po zabiegu może wystąpić tymczasowe zaróżowienie skóry, związane z podrażnieniem, drobne siniaczki i wyczuwalne grudki kwasu hialuronowego. Wszystkie objawy mijają w ciągu kolejnych 12 dni.

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż i kosmetyki kamuflujące.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza