Zapadnięte skronie

Wraz z upływem czasu na naszej twarzy następuje systematyczna redukcja grubości tkanki podskórnej.  Proces ten nazywamy szkieletyzacją, gdyż wraz z wiekiem owal naszej twarzy skłania się w kierunku obrazu czaszki.  Najbardziej narażone na ubytek tkanki tłuszczowej są zazwyczaj skronie i policzki. Zapadanie się skóry w obrębie kości skroniowych bardzo postarza cała twarz, zaburzając naturalny, młodzieńczy owal twarzy.

W celu wypełnienia ubytków w dołach skroniowych bardzo często stosuje się zabiegi z użyciem  kwasu hialuronowego(np. StylAge S).  Zazwyczaj stosuje się od 0,8 do 1,6 ml na każdą ze skroni. Od niedawna popularnym zabiegiem jest również lipofilling czyli przeszczep tłuszczu. Metoda ta daje bardzo ładny, naturalny i długotrwały efekt.

Jak często muszę powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego wstrzykniętego w okolice skroni utrzymuje się zwykle około 8-12 miesięcy.  Tłuszcz potrafi utrzymywać się nawet 4 lata.

Czy zabieg jest bolesny?

Wypełnianie zapadniętych skroni kwasem hialuronowym nie należy do przyjemnych, jednakże nie wymaga zastosowania znieczulenia.

W przypadku przeszczepu tłuszczu konieczne jest znieczulenie miejscowe.

Zalecany preparat

  • StylAge S – dzięki niemu osiągnięty efekt będzie wyglądał bardzo naturalnie.
  • własny tłuszcz – daje długotrwały i naturalny efekt,

Czas trwania zabiegu:

Znieczulenie: 30 minut
Zabieg: 10 minut

Jakie są efekty uboczne?

Po zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego może wystąpić tymczasowe zaróżowienie skóry, związane z podrażnieniem, drobne siniaczki i wyczuwalne grudki. Wszystkie objawy mijają w ciągu kolejnych 12 dni.

W przypadku przeszczepu tłuszczu obrzęk i zasinienia mogą utrzymywać się nawet 3 tygodnie.

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż i kosmetyki kamuflujące.

Badania:

W przypadku przeszczepu tłuszczy niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań krwi i moczu.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza