Kongres Medycyna Anti Aging Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2016 roku doktor Krzysztof Łuksza był uczestnikiem XIV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monte Carlo.

Dr Łuksza - XIV Międzynariodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Monte Carlo 2016

Program konferencji

Podczas konferencji przedstawiono wiele ciekawych bloków tematycznych dotyczących zarówno popularnych zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, jak i współczesnej laseroterapii, a nawet przeszczepów tłuszczu.

Certyfikat XIV AMWC Monte Carlo 2016

Mężczyźni w medycynie estetycznej

Do niezwykle ciekawych tematów należały procedury dotyczące zabiegów odmładzających dla mężczyzn. Podczas wykładów zwrócono szczególną uwagę na odmienność męskich rysów twarzy od kobiecych. Ostrzegano przed niefortunnym trendem nadmiernego upiększania płci „brzydkiej”. Również w opinii doktora Łukszy – zabiegi medycyny estetycznej wśród panów powinny być wykonywane w sposób rozsądny, zapobiegający ich wynaturzeniu, który jednocześnie pozwoli im przez długi czas cieszyć się młodym, zdrowym wyglądem.

Odmładzanie okolicy oczu

Podczas kongresu poruszono również problem odmładzania powiek i niwelowania cieni pod oczami. Zwrócono uwagę na istotę diagnozowania przyczyn powstawania zasinień oraz odpowiedni dobór terapii zabiegowych. W naszym gabinecie od dawna dysponujemy wieloma technikami, z których najpopularniejszą jest zabieg laserowy (madonna lift) i przeszczep tłuszczu.

Powikłania po zabiegach estetycznych

Ważnym blokiem tematycznym był również wątek związany z powikłaniami po zabiegach estetycznych – upiększających, wykonywanych głównie przez nie-lekarzy. Warto jest zwrócić uwagę, że do takich zdarzeń dochodzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu dobry specjalista medycyny estetycznej jest w stanie udzielić pomocy poszkodowanemu pacjentowi.

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas kongresu wiedza pozwoli nam świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie nich dotychczas.