Sposoby na idealne nogi Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

5 sposobów na idealne nogi

Zima bywa ulubioną porą roku dla wielu kobiet. Sprytnie schowane nogi pod ciepłymi rajstopkami czy długimi spodniami sprawiają, że na długi czas zapominamy o depilacji, cellulicie czy uwypuklonych bryczesach. Wydaje się, że dla większości mężczyzn są to tematy nieistotne, to jednak w sezonie wiosennym stają się zmorą dla wielu kobiet. Okazuje się, że zapanowanie nad wyglądem własnych nóg po okresie jesienno-zimowym nie jest takie proste. Jeżeli chcesz mieć idealne nogi jeszcze zanim ponownie założysz bikini koniecznie przeczytaj nasze rady.

1. Depilacja nóg woskiem, a może laserem?

Usuwanie nadmiernego owłosienia było znane już w starożytności. Aktualnie gładka skóra jest nie tylko trendy, ale również świadczy o wysokiej higienie osobistej zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wśród metod dostępnych na rynku kosmetycznym do najpopularniejszych należą: golenie za pomocą maszynki, depilatory chemiczne, ciepły wosk i oczywiście pasta cukrowa. Od kilkunastu lat polskie kosmetyczki wśród skutecznych metod usuwania owłosienia lansowały również urządzenia typu IPL. Zabiegi miały gwarantować skuteczność i wręcz dożywotni efekt. Niestety stosując takie aparaty często dochodziło do oparzeń skóry, a włoski po pewnym czasie zaczynały odrastać. Ze względu na szeroki zakres długości fali emitowanej przez IPL’e energia była pochłaniana nie tylko przez włosy i ich cebulki, ale również naczynka i melaninę w skórze, co potęgowało nieprzyjemne doznania podczas zabiegu.

Przełomem w epilacji owłosienia stało się wprowadzenie laserów, które emitują tylko określone długość fal. Są zdecydowanie precyzyjniejsze oraz bezpieczniejsze nawet w przypadku zastosowaniu dużej dawki energii. W zależności od koloru włosa i karnacji pacjenta najczęściej stosuje się lasery diodowe oraz aleksandrytowe. Pierwsze efekty epilacji laserowej można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, jednakże aby w pełni cieszyć się efektem zaleca się wykonanie od 3 do 6-ciu zabiegów w 6-tygodniowym odstępie czasu. Nowoczesny laser (jak np.Soprano Ice firmy Alma) posiada specjalny system chłodzenia, który minimalizuje nieprzyjemne doznania podczas epilacji owłosienia jak i duży zasilacz i szybki moduł dawkujący energię z dwóch wiązek laserowych. Skraca się dzięki temu czas wykonania zabiegu, nie pogarszając jednocześnie jego efektu.

2. Jak pozbyć się zbędnego tłuszczu na udach

O idealnej sylwetce kobiety świadczy nie tyle waga i rozmiar, co proporcje. Niestety geny jak i styl życia sprawiają, że nasze ciało nie do końca wygląda tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Kobiety o figurze tzw. gruszki bardzo często zgłaszają się do naszego gabinetu medycyny estetycznej z problemem nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej na wewnętrznych i zewnętrznych częściach ud. W 75% przypadków są to osoby stosujące diety i ćwiczenia, którym nie udało się zbudować idealnych proporcji ciała. O ile bryczesy stanowią zazwyczaj problem estetyczny i utrudniają idealne dopasowanie spodni, o tyle obfita wewnętrzna część ud potrafi przysporzyć wiele problemów, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy dochodzi do ocierania jednej nogi o drugą i tym samym oparzeń i otarć. W takich wypadkach jedną rozsądną metodą jest zabieg odsysania tkanki tłuszczowej z ud. Pomimo istnienia wielu małoinwazyjnych metod modelowania sylwetki i strachu przed zabiegami chirurgicznym – w przypadku osób chcących skutecznie poradzić sobie z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej na udach jest liposukcja.

Odsysanie tłuszczu z wybranego przez nas obszaru jest niezwykle skuteczne, ponieważ nie tyle co zmniejsza wielkość adipocytów, ale trwale je niszczy. Ważnym atutem jest zastosowanie w zabiegach chirurgii plastycznej laserów. W przypadku zastosowania urządzenia marki Palomar SlimLipo 3D są to:

  • mniejsza inwazyjność dla otaczających tłuszcz tkanek niż w przypadku liposukcji mechanicznej,
  • brak długotrwałej rekonwalescencji,
  • po zabiegu można opuścić klinikę,
  • możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym co zmniejsza ryzyko powikłań w stosunku do zastosowania znieczulenia ogólnego,
  • laser dodatkowo obkurcza skórę od środka, zapobiegając efektowi kangurzego worka,
  • podczas zabiegu zostaje zniszczona znacznie większa ilość tkanki tłuszczowej niż jest de facto odsysana– zatem ostateczny – świetny efekt– ocenisz już po trzech miesiącach od zabiegu.

3. Cellulit – zmora nie jednej kobiety

Idealne i piękne nogi to również te, których struktura jest idealnie gładka.Niestety nasza aktualne dieta, styl życia i hormony sprawiają, że problem ten dotyka nie tylko puszyste Panie, ale także dziewczęta wręcz o anorektycznych posturach ciała. Cellulit jest zaburzeniem funkcjonowania krążenia limfatycznego w obrębie tkanki łączonej w organizmie i może występować praktycznie w każdym obszarze ciała.Pomarańczowa skóra otulająca uda kobiet stanowi spory dyskomfort estetyczny w stadiach od 1 do 3, natomiast w momencie kiedy przeradza się w zapalenie mające cechy zwłóknienia tkanek – cellulitis – może sprawiać ból. Aby skutecznie zwalczyć problem należy skonsultować się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje metody leczenia adekwatne do faktycznego stanu.

W przypadku lekkiego cellulitu bardzo dobrym rozwiązaniem okażą się masaże i drenaże limfatyczne wykonywane cyklicznie 1-2 razy w tygodniu. Pozwolą one na przywrócenie prawidłowej cyrkulacji krwi i limfy w tkankach powierzchownych, a także poprawią dotlenienie i odżywienie komórek skóry właściwej i tkanki podskórnej, zapewniające efekt liftingu.

Przy 2,3 i 4 stadium cellulitu warto jest dołączyć do masaży zabiegi mezoterapii igłowej. Aplikowanie w głąb skóry koktajli zawierających szereg aktywnych składników odżywczych i lipolitycznych pozwoli nie tylko przyspieszyć usuwanie cellulitu, ale także wspomoże redukcję tkanki tłuszczowej. Przed zdecydowaniem się na wykonanie takiego zabiegu warto pofatygować się na wcześniejsze wykonanie próby uczuleniowej na stosowany preparat, a najlepiej korzystać z usług doświadczonych i certyfikowanych specjalistów pracujących na najbardziej skoncentrowanych preparatach jak np. RRS Cellutrix.

4. Pajączki – czerwone czy fioletowe – jedne i drugie potrafią oszpecić

Popękane i mocno widoczne naczynka na nogach sprawiają spory defekt estetyczny i pojawiają się wraz z upływem czasu. Wzmożenie ich tworzenia się może być spowodowane:

  • nieprawidłową depilacja ciepłym woskiem,
  • zaburzeniami hormonalnymi,
  • ciążą,
  • pracą związaną z wielogodzinnym staniem,

chociaż do głównych czynników należą po prostu geny i kruchość naczyń włosowatych.

Wiele kobiet odwleka pierwszy zabieg zamykania naczynek twierdząc, że problem sam zniknie, a na pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej przychodzą dopiero wówczas gdy naczynka popękane są na sporym obszarze, a nogi zaczynają piec podczas długotrwałego stania. W takim momencie zazwyczaj przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek na nogach (np. laserem Cutera Excel V, który skutecznie zamyka czerwone i niebieskie pajączki) pacjent musi skonsultować drożność naczyń położonych głębiej z lekarzem – flebologiem i wykonać badanie USG dopllerowskie. Może się bowiem okazać, że problem pajączków tkwi znacznie głębiej. Dzięki współpracy z lekarzem, który pozamyka naczynia zasilające teleangiektazje (skleroterapia) efekt zabiegu laserowego będzie skuteczniejszy i łatwiejszy do osiągnięcia.

5. Idealna skóra – piękne nogi

Prawidłowe nawilżenie skóry jest postawieniem kropki nad i w dążeniu do pięknych, zgrabnych nóg bez względu na wiek. Spadek zawartości wody, osłabienie struktury włókien kolagenowych, nadmierne rogowacenie naskórka, opalenizna oraz brak aktywności fizycznej sprawiają, że nawet szczupłe uda wyglądają mało atrakcyjnie. Ważne jest aby regularnie pielęgnować skórę poprzez cykliczne wykonywanie peelingów (raz w tygodniu) oraz nawilżać po każdej kąpieli odpowiednio dobranymi kosmetykami jak np. Babor Spa – Shaping for Body Cream. Odpowiednia i regularna pielęgnacja sprawi, że będziesz cieszyć się idealnie pięknymi i gładkimi nogami bez względu na to czy masz 20, czy 60 lat.