Laserowe usuwanie brodawek Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Brodawki, włókniaki, naczyniaki – naturalne korale. Ale czy piękne?

Wśród pacjentów odwiedzających gabinet medycyny estetycznej coraz więcej osób skarży się na powstawanie w różnych rejonach ciała drobnych włókniaków i brodawek. Pomimo, że znamiona te nie są groźne, to jednak umiejscowione na szyi i dekolcie są często zahaczane i krwawią, budząc tym samym niepokój. Ponadto wyniosłe ponad poziom skóry znamiona o różnym kolorze ,wielkości i kształcie przykuwają uwagę i szpecą nasz wygląd.

Niwelowanie narośli z dekoltu i szyi jest niezwykle proste i odbywa się przy zastosowaniu lasera CO2 zaopatrzonego w końcówkę chirurgiczną. Procedura polega na zniszczeniu i odparowaniu zmian wystających ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio po zabiegu, na miejscu włókniaka czy też brodawki powstaje mały strupek, który po kilku dniach odpada, praktycznie nie zostawiając blizn.

Lekarz medycyny estetycznej Krzysztof Łuksza często sugeruje, aby zabieg laserowego usuwania brodawek i włókniaków w okolicy szyi i dekoltu połączyć wraz z frakcjonowaniem skóry.

Dzięki temu po całkowitym wygojeniu pacjentki mogą cieszyć się nie tylko gładkim w swojej strukturze dekolcie, ale także czerpać radość z odmłodzonej o kilka lat skóry.