Zabiegi anti-aging w Poznaniu – na przekór starzeniu

Medycyna anti-aging – czyli medycyna przeciwstarzeniowa – coraz bardziej zyskuje na popularności. Niestety, w wielu przypadkach stanowi tylko puste hasło, opisując zabiegi, procedury i preparaty, które w tej dziedzinie nie są skuteczne lub mają bardzo ograniczony oraz wybiórczy wpływ na problemy, z jakimi zgłaszają się do nas zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Prawidłowa terapia to bowiem nie tylko praca nad zmarszczkami, sylwetką i ogólnym wyglądem. Kluczowe jest holistyczne podejście do działań anti aging, które obejmuje:

  • bardzo szczegółowy wywiad lekarski;
  • badania morfologiczne i biochemiczne krwi;
  • jeśli zaistnieje taka potrzeba – dodatkowe konsultacje u specjalistów. 

Bardzo szeroko oceniany jest ogólny stan zdrowia, a wiek biologiczny jest porównywany z tym metrykalnym. Co więcej, w diagnostyce zwykle wykorzystywane są również badania genetyczne, w celu określenia potencjalnych zagrożeń.

Tego typu działania to przede wszystkim profilaktyka – bieżące monitorowanie stanu zdrowia pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważniejszych problemów oraz pogłębiania się tych, które już zaistniały. Odpowiednie i troskliwe podejście, obejmujące kompleksowe badania, pozwala też dobrać rodzaj i intensywność wskazanej aktywności fizycznej, dietę oraz substytucję hormonalno-farmakologiczną (jeśli jest taka konieczność).

Medycyna anti-aging

Zdrowie to najważniejszy atrybut piękna! Medycyna anti-aging pozwala nie tylko zatroszczyć się o wewnętrzne parametry, które opisują stan fizjologiczny organizmu. Zapewnia też wsparcie dla naszej prezencji, pozwalając znacznie dłużej cieszyć się młodym wyglądem, a tym samym – dobrze czuć się w swoim ciele, tryskać energią oraz pewnością siebie!

Co ważne, medycyna przeciwstarzeniowa anti-aging to nie tylko niwelowanie zmarszczek, lecz także szereg innych terapii oraz badań. Decydując się na skorzystanie z dobrodziejstw zabiegów anti-aging, poprawisz swoją sylwetkę, zniwelujesz ewentualne przebarwienia, zwiększysz jędrność i elastyczność skóry, przywrócisz jej naturalny koloryt etc.

Zabiegi anti-aging to nie wszystko! Holistyczne podejście w klinice Biogenica

Specjaliści z naszej kliniki Biogenica w Poznaniu wiedzą, jak istotne jest tak kompleksowe podejście do problemu starzenia się – mamy świadomość, że jesteśmy całością. Nie da się więc oddzielić np. stylu życia – tego, co jemy, ile czasu poświęcamy na sen, ruch etc. – od wyglądu. Dlatego zależy nam na przekazywaniu pacjentom i pacjentkom jak największej ilości wiedzy, wspierając nie tylko na konkretny obszar ciała. W związku z tym, nasi eksperci mogą nie tylko przeprowadzić szczegółową diagnostykę i odpowiednie zabiegi. Mają też kompetencje ku temu, by:

  • podpowiedzieć, jakie kosmetyki anti-aging warto używać; 
  • jaki rodzaj masażu twarzy anti-aging sprawdzi się najlepiej; 
  • jak najskuteczniej chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych;
  • co spożywać, by wesprzeć poziom kolagenu w organizmie (czyli najważniejszego białka dla jędrności, elastyczności, gładkości skóry);
  • jaka suplementacja jest w danym przypadku wskazana etc.

Wymieniać można długo – warto jednak świadomie podejść do działań właśnie z zakresu anti-aging. Jest to bowiem inwestycja na lata, która pozwala czuć się w swojej skórze znakomicie, niezależnie od wieku, który mamy w dowodzie!

Zabiegi anti-aging – co warto wiedzieć?

Masz dodatkowe pytania? Chcesz o proponowanych przez nas zabiegach dowiedzieć się więcej? Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe informacje – sprawdź!

Posted on Dr Krzysztof Łuksza