Medycyna estetyczna przeciwstarzeniowa anti-aging

Bardzo popularne w ostatnich latach hasło medycyna anti-aging, czyli medycyna przeciwstarzeniowa zyskało wielką popularność i jest niestety zbyt szeroko wykorzystywane do zabiegów, procedur i preparatów, które w tej dziedzinie niestety nie sprawdzają się lub mają bardzo ograniczony i wybiórczy wpływ na dużo szerszy problem.

Prawidłowa terapia i konsultacje to nie tylko praca nad zmarszczkami, sylwetką i ogólnym wyglądem.

Kompleksowe podejście do problemu obejmuje bardzo szczegółowy wywiad lekarski, badania morfologiczne i bardzo szerokie biochemiczne krwi, dodatkowe konsultacje u specjalistów, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Bardzo szeroko oceniany jest ogólny stan zdrowia, porównywany jest wiek biologiczny i metrykalny. W diagnostyce zwykle wykorzystywane są również badania genetyczne w celu określenia potencjalnych zagrożeń.

Profilaktykę taką prowadzi się zwykle dożywotnio stale monitorując stan zdrowia. Dobierany jest rodzaj i intensywność aktywności fizycznej, dieta i substytucja hormonalno-farmakologiczna.

Medycyna anti-aging

Medycyna anti-aging, czyli medycyna przeciwstarzeniowa. Z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Pozwala ona cieszyć się młodszym wyglądem znacznie dłużej, niż jest nam to dane. Medycyna przeciwstarzeniowa to nie tylko niwelowanie zmarszczek, to również szereg wielu innych zabiegów oraz badań. Decydując się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny przeciwstarzeniowej, poprawisz swoją sylwetkę, zostanie oceniony Twój ogólny stan zdrowia, porównany zostanie Twój wiek biologiczny z tym metrykalnym, a nawet przejdziesz badania genetyczne, które pomogą określić potencjalne zagrożenia. Po zdecydowaniu się na skorzystanie z medycyny anti-aging, dobierana jest dieta, substytucja hormonalno-farmakologiczna oraz intensywność i rodzaj aktywności fizycznej. Więcej informacji na temat medycyny anti-aging znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Posted on Dr Krzysztof Łuksza