Nie każda mezoterapia jest dobra dla skóry Twojej szyi i dekoltu

Mezoteriapia szyi i dekoltu Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Nie każda mezoterapia jest dobra dla skóry Twojej szyi i dekoltu

W przypadku stosowania przez certyfikowanych lekarzy różnego rodzaju koktajli (zwłaszcza na bazie kwasu hialuronowego) do mezoterapii igłowej osiągane efekty na twarzy zazwyczaj są rewelacyjne. Pacjentki chętnie korzystające z wszelkich dobrodziejstw medycyny estetycznej powinny pamiętać, że obszar szyi i dekoltu jest bardzo wymagający. Łatwo tutaj źle dobrać zabiegi i preparaty, co może skutkować poważnymi konsekwencjami z bliznami włącznie.

Bardzo ważne jest doświadczenie przy wszelkiego rodzaju zabiegach z użyciem igieł, zwłaszcza preparatami z usieciowanym kwasem hialuronowym. W obrębie szyi i dekoltu mamy bardzo niską aktywność naszej naturalnej hialuronidazy. Zdarza się czasami, że pacjentki po mezoterapii igłowej metodą „na grudkę” pojawiają się w gabinecie medycyny estetycznej z widocznymi, śródskórnymi koralikami. Są one wywołane utrudnionym wchłanianiem i metabolizowaniem podanego preparatu. Dzieje się tak często w przypadkach gdy zabiegi takie wykonują osoby do tego nieuprawnione. Wiele Pań decyduje się wówczas na rozpuszczenie kwasu hialuronowego, a zabieg mezoterapii i wypełniania zmarszczek kończy się fiaskiem.

Istnieje wiele procedur i możliwości nawilżania, rewitalizacji i odmładzania skóry przez lekarzy, którzy wiedzą jak i czym taki zabieg wykonać. W przypadku szyi i dekoltu najlepszym rozwiązaniem może okazać regularne zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, popularnie nazywane „wampirzym liftingiem”. Świetną alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii jest także zastosowanie tzw. frakcjonowania mikroigłowego urządzeniem Dermapen.

Zastosowanie jednorazowych kartridży z wieloma niezwykle cieniutkimi igiełkami ma wiele zalet:

  • zabieg jest trochę mniej bolesny niż tradycyjna mezoterapia,
  • podczas sesji dochodzi do ogromnej ilości mikronakłuć, które stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu,
  • zaaplikowany koktajl substancji aktywnych rozprowadzony jest równomiernie w głąb skóry, co zapobiega powstawaniu grudek i podskórnych koralików,
  • innowacyjna budowa jednorazowych, cieniutkich igieł zapobiega powstawaniu siniaczków w trakcie zabiegu co zdecydowanie skraca czas rekonwalescencji.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu urządzenia Dermapen powinien być stosowany co najmniej 2 razy do roku w serii 3-6-ciu zabiegów, w odstępie 1-4 tygodni.

Ogromnym atutem mezoterapii mikroigłowej jest fakt, że stymulowane podczas zabiegu fibroblasty pracują jeszcze przez długi czas od zakończenia kuracji ( około 12 tyg). Dzięki temu możesz się cieszyć piękną skórą szyi i dekoltu przez cały rok.