Starzenie się szyi i dekoltu Medycyna Estetyczna Poznań Biogenica

Starzenie się skóry szyi i dekoltu

Oglądasz czasem telewizję i masz wrażenie, że wiek niektórych prezenterek zdradza przede wszystkim ich szyja i dłonie? Zastanów się ile czasu spędzasz na własnej codziennej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. Starannie nakładasz krem na twarz i co dalej? Czy Ty również zapominasz o jednym z najbardziej newralgicznych obszarów Twojego ciała? Jeśli tak, to warto abyś zapoznała się z poniższym artykułem i dowiedziała się dlaczego Twój dekolt może w przyszłości być mniej atrakcyjny od twarzy.

Nie w każdym obszarze Twojego ciała skóra wygląda i zachowuje się podobnie. Skóra na szyi i na dekolcie przede wszystkim zawiera zdecydowanie mniej tkanki podskórnej i gruczołów łojowych niż ta w obrębie Twojej buzi. W porównaniu do niektórych obszarów jak np. policzki może być nawet 2 razy cieńsza i co z tym idzie dużo delikatniejsza. Inaczej magazynowana jest w niej woda i inna jest jakość i ilość sebum – czyli naturalnej warstwy ochronnej z zawartością lipidów. Skóra staje się sucha, ziemista i wygląda niezdrowo.

Na starzenie się Twojej szyi i dekoltu mają również wpływ kosmetyki, których używasz. Czy pomyślałaś kiedyś, że niektóre perfumy pod wpływem działania promieni słonecznych wywołują na Twojej skórzeodczyn fototoksyczny? U niektórych pacjentek może się on objawiać tylko pokrzywką, aczkolwiek w zaawansowanych przypadkach przeradza się w rumień i przebarwienia. Widoczne są one zwykle na szyi z boku poniżej ucha.

Pisząc o opalaniu się warto wspomnieć również o samym procesie fotostarzenia i rogowacenia posłonecznego skóry oraz rozwijającą się elastozą. Coraz więcej pacjentek zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej z problemem przebarwień, który zwykle okazuje się być dużo poważniejszy niż niejednolity koloryt. W sezonie letnim wiele Pań eksponuje swoje wdzięki, odsłaniając bez ochrony wszystko, co tylko da się pokazać. Kąt padania promieni słonecznych sprawia, że najbardziej przypiekane są nosy i właśnie ów obszar dekoltu i obojczyków.Nierównomierna opalenizna, wraz z przebarwieniami i zaczerwienioną skórą znacznie postarza wygląd całego ciała.

Na starzenie się skóry szyi i dekoltu ma wpływ wiele czynników:

  • brak regularnej, odpowiednio dobranej pielęgnacji
  • struktura skóry, która jest bardzo cienka i delikatna
  • reakcje fototoksyczne (kosmetyki, głównie perfumy i promieniowanie UV);
  • fotostarzenie wywołane nadmierną ekspozycją skóry na promieniowanie słoneczne.

Jeżeli chcesz przez długi czas cieszyć się piękną, zadbaną szyją i nieskazitelnie gładkim dekoltem już teraz umów się na pierwszą konsultację. Dobry lekarz medycyny estetycznej na pewno znajdzie dla Ciebie wiele rozwiązań. Od mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym, frakcjonowania mikroigłowego, różnego rodzaju maski z preparatów rekondycjonujących aż po zabiegi laserowe włącznie.