powiększanie ust

Kształtne i odżywione usta to dla wielu osób jeden z najważniejszych elementów urody. Niestety, nie każdy z nas ma szczęście takie posiadać. Co więcej, linia ust i ich objętość może zmieniać się wraz z wiekiem, m.in. w związku z tym, że tracimy kolagen i kwas hialuronowy (jest to naturalny proces wiążący się ze starzeniem). Medycyna estetyczna pozwala jednak w szybki i bezpieczny sposób uzyskać efekty, o jakich marzymy. W ostatnich latach hitem w tym zakresie jest modelowanie ust na płasko – na czym polega? Wyjaśniają nasi eksperci z kliniki BIOGENICA.

Spis treści:

Czym jest łuk Kupidyna?

Chcąc wyjaśnić, czym jest modelowanie ust na płasko, musimy początkowo sprawdzić, czy wiesz, czym jest łuk Kupidyna? Jest to nazwa dość rzadko używana, a określa konkretny obszar górnej linii warg. Ten, który znajduje się zaraz pod nosem (a dokładniej pod filtrum, czyli swego rodzaju „rynienką” pomiędzy nosem a ustami) i jest lekko załamany. Czasami to załamanie przyjmuje kształt trójkąta, innym razem jest bardziej falą. 

Modelowanie ust makijażem

Łuk Kupidyna można modelować na wiele sposobów. Owszem, naturalnego kształtu nie zmieni się makijażem na stałe, ale tak – odpowiedni make-up może być jedną z metod ich formowania. Szczególnie pomocne będą w tym względzie dobrze dobrane konturówki i kryjące pomadki lub błyszczyki. Co jednak ważne, w czasie modelowania łuku Kupidyna makijażem, warto robić to delikatnie i z dużą precyzją. Łatwo bowiem o uzyskanie dość groteskowego, przesadzonego efektu. 

Podobnie dotyczy to makijażu permanentnego – zrobiony przez doświadczonego specjalistę, w profesjonalnym salonie, przy użyciu dobrej jakości preparatów może dać znakomity efekt. Co istotne, w tym przypadku – rzecz jasna – będzie to efekt stały. A przynajmniej widoczny do momentu, w którym będzie trzeba poprawić makijaż – zwykle makijaż permanentny powtarza się co 1-5 lat (jest to zależne od bardzo wielu czynników, w tym np. metody jego wykonania). 

Modelowanie ust makijażem nie daje jednak szans na realne zwiększenie objętości wybranych obszarów. Co więcej, okres 1-5 lat to dość długi czas, w trakcie którego może zmienić się moda, upodobania lub dana osoba zechce po prostu wrócić do swojego naturalnego wyglądu. Redukcja makijażu będzie wtedy sporym utrudnieniem. Rozwiązaniem, które pod tym względem jest bardziej komfortowe, a jednocześnie działa holistycznie, jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. Jak przebiega i czym dokładnie jest modelowanie ust na płasko?

Modelowanie ust na płasko – co to jest?

Metodę modelowania ust na płasko inaczej określa się także terminem Paris Lips. W efekcie zabiegu usta są odpowiednio uformowane i – co ważne – wyglądają bardzo naturalne. Stosowane w tym celu preparaty mają bowiem taką konsystencję, która niezwykle przypomina tkankę warg. Wstrzykuje się je w górną część ust (a konkretnie w obrębie krawędzi górnej wargi). Ma to na celu wymodelowanie jej w taki sposób, by podkreślić łuk Kupidyna, uzyskując piękny kształt V. 

Co ważne, tego typu metoda pozwala uniknąć zbyt nadmiernego uwypuklenia, które zwykle wygląda bardzo nienaturalnie i przypomina groteskowy wręcz „dziubek”. Stąd zresztą nazwa „na płasko” – kiedy bowiem patrzy się z boku, wargi nie odstają nadmiernie. Co równie istotne, odpowiednie proporcje pomiędzy obiema wargami zostają zachowane. W czasie zabiegu delikatnie modeluje się także dolną część ust, co pozwala zachować pożądaną symetrię. 

Warto też dodać, że modelowanie ust na płasko, które wykonuje się właśnie przy pomocy kwasu hialuronowego, pozwala odżywić i nawilżyć usta. Dzięki temu same w sobie wyglądają na pełniejsze, a przede wszystkim – zdrowsze. Co istotne, niesie to za sobą również walory odmładzające. 

Modelowanie ust na płasko kwasem hialuronowym

  • Modelowanie ust na płasko kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ składnik ten w naturalny sposób znajduje się w ludzkim organizmie. Dzięki temu jego syntetyczne odpowiedniki, które używane są przez lekarzy medycyny estetycznej, niosą za sobą niezwykle niskie ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych.
  • Jest to zabieg szybki, ponieważ trwa zaledwie kilkadziesiąt minut (razem z czasem oczekiwania na rozpoczęcia działania znieczulenia) – pierwsze efekty widoczne są od razu, choć finalne rezultaty należy ocenić po około 10-14 dniach. W tym czasie preparat odpowiednio „ułoży się” w wargach, dając oczekiwany wygląd, który zwykle zostaje na kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. 
  • Czy modelowanie ust na płasko boli? Podobnie jak każdy inny zabieg modelowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego, tak i ten rozpoczyna się od miejscowej aplikacji specjalnej maści znieczulającej, bądź znieczulenia miejscowego nasiękowego. Owszem, lekkie ukłucia są wyczuwalne, ale większość osób raczej nie odczuwa wtedy zbyt wielkiej bolesności, a zaledwie lekki dyskomfort. 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub jesteś zdecydowana/zdecydowany na modelowanie ust (na płasko czy w jakikolwiek inny sposób), zapraszamy na konsultacje. Nasi specjaliści z poznańskiego gabinetu BIOGENICA doradzą, co i jak warto byłoby zrobić w Twoim przypadku. Indywidualne podejście to dla nas podstawa: https://www.biogenica.pl/kontakt/.