Odmładzanie dłoni i szyi w medycynie estetycznej

Bardzo często decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej należy dokładnie poznać jej możliwości oraz zrozumieć własne potrzeby.

Zwykle robimy jeden obszar, zmarszczkę, czoło usta lub choćby całą twarz, zapominając, że mamy na widoku inne elementy naszego ciała, które mogą niepotrzebnie negatywnie kontrastować z obszarem leczonym lub zdradzać nasz wiek. Wówczas znowu wszystko wydaje się starsze i właściwie zabieg w jednym tylko obszarze ma znacznie osłabiony efekt końcowy

Najczęściej zapominamy o grzbietach dłoni oraz o szyi.

Nawet najpiękniej odmłodzona twarz nie będzie wyglądać dobrze gdy zbliży się do niej stara zaniedbana dłoń lub widoczna będzie szyja, która wygląda jak u osoby 20 lat starszej.
Doświadczony lekarz natychmiast to zauważy i będzie mógł zaproponować zabiegi i techniki, które sprawią, że i dłonie i szyja będą wyglądać równie młodo jak twarz.

Dłonie

Z wiekiem skóra na grzbietach dłoni staje się cienka, prześwitująca, pomarszczona i widoczne zaczynają być duże naczynia. Często pojawiają się przebarwienia i plamy o różnej etiologii. Z wiekiem też dochodzi do zaniku mięśni międzykostnych w obrębie śródręcza.

Poradzić sobie z tym można robiąc przeszczep tłuszczu w połączeniu z zabiegiem laserowym, co prowadzi do odbudowy objętości tkanki podskórnej, maskuje kości i naczynia, wyrównuje koloryt i poprawia napięcie. Czasami wystarczają zwykłe peelingi i użycie preparatów z kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia.

Szyja

W zabiegach na szyję prym wiodą oczywiście zabiegi laserowe, które odpowiednio wykonane potrafią czynić cuda. Jako uzupełnienie zawsze dobre efekty przynosi dodatkowe wypełnienie odpowiednim rodzajem kwasu hialuronowego oraz cykle mezoterapii mikroigłowej z użyciem dermapena.

Tę ostatnią technikę polecamy jako uzupełnienie po wszystkich zabiegach z użyciem lasera CO2.

lek. med. Krzysztof Łuksza