Ubytki w tkance - starzenie

Sposoby na zatrzymanie i przywrócenie sobie młodości wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety, przez to pacjenci mogą czuć się nieco zagubieni w gąszczu możliwości. Ty również cały czas zastanawiasz się, który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie? Poznaj różnice między radiofrekwencją mikroigłową a laserem frakcyjnym i dowiedz się, który z nich ma szansę spełnić Twoje oczekiwania. O szczegóły obu zabiegów zapytaliśmy ekspertów kliniki Biogenica w Poznaniu.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z zabiegów uzupełniających, przeprowadzanych zwykle po użyciu laser CO2. Za sprawa licznych, maleńkich igiełek, w które wyposazone jest urządzenie emitujące fale radiowe, skóra rozgrzewana jest na różnych warstwach do temperatury 45-60℃ – wyjaśniają specjaliści kliniki Biogenica w Poznaniu.

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym jest niezwykle precyzyjny, dzięki czemu pozwala pozbyć się nawet niewielkich zmarszczek czy blizn, aby osiągnąć efekt doskonale gładkiej skóry. Tkanka traktowana jest skupioną wiązką światła o jednolitej długości, która powoduje powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze. W naturalny sposób stymuluje to proces regeneracji i przebudowy. Rezultaty są niezwykle naturalne, a wygładzeniu mogą ulec nawet głębsze blizny czy bruzdy.

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego wykonywane są nawet na wyjątkowo niewielkich obszarach, jak pojedyncze zmarszczki czy blizny. Wiązka jest bowiem niezwykle precyzyjna, możliwe jest więc potraktowanie nią wyłączne niewielkiego obszaru, bez ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek – podkreślają eksperci kliniki Biogenica. Procedurę laseroterapii wykonuje się przede wszystkim w celu:

  • leczenia blizn różnego typu i pochodzenia (np. potrądzikowe, pooperacyjne, powypadkowe);
  • usuwania głębokich bruzd i zmarszczek;
  • wykonania liftingu twarzy, poprawy jej owalu;
  • zwiększenia napięcia skóry;
  • rozjaśniania przebarwień;
  • liftingu powiek.

Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku dniach, jednak te ostateczne pojawiają się po ok 4-5 tygodniach.