nawilżanie kwasem hialyronowym

Nawilżanie kwasem hialuronowym pozwoli twojej skórze na utrzymanie jej jędrnego i młodego wyglądu.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej odpowiednie nawilżenie. Posiada on zdolność wiązania wody w ilości nawet 1000 razy większej od swojej masy, dzięki czemu działa jak gąbka, utrzymując wilgoć w skórze.

Rodzaje kosmetyków

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kosmetyków nawilżających, zarówno do twarzy, jak i ciała. Stosuje się go w różnych postaciach, takich jak:

  • Serum: serum z kwasem hialuronowym jest najskuteczniejszym sposobem na nawilżenie skóry. Zawiera ono wysokie stężenie kwasu hialuronowego, który szybko i głęboko wnika w skórę, zapewniając jej długotrwałe nawilżenie.
  • Krem: krem z kwasem hialuronowym również jest dobrym wyborem do nawilżania skóry. Zawiera on mniejsze stężenie kwasu hialuronowego niż serum, ale wciąż zapewnia skuteczne nawilżenie.
  • Maska: maska z kwasem hialuronowym to doskonały sposób na intensywne nawilżenie skóry. Zawiera ona duże stężenie kwasu hialuronowego, który szybko i głęboko wnika w skórę, przynosząc jej natychmiastową ulgę i ukojenie.

Kwas hialuronowy można również stosować w postaci zastrzyków lub wypełniaczy. Zabiegi te wykonuje lekarz medycyny estetycznej i mają na celu poprawę nawilżenia i jędrności skóry.

Nawilżanie kwasem hialuronowym – jak go stosować?

Kwas hialuronowy można stosować codziennie rano i wieczorem. Przed nałożeniem kosmetyku z kwasem hialuronowym należy dokładnie oczyścić skórę. Następnie należy nanieść kosmetyk na twarz, szyję i dekolt, delikatnie wklepując go opuszkami palców.

Nawilżanie kwasem hialuronowym – efekty

Regularne stosowanie kwasu hialuronowego do nawilżania skóry przynosi następujące efekty:

  • Skóra przemienia się w odpowiednio nawilżoną, gładką i elastyczną.
  • Zmarszczki są mniej widoczne.
  • Skóra jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr czy zanieczyszczenia.

Kwas hialuronowy to bezpieczny składnik kosmetyków, który mogą stosować przez osoby w każdym wieku, niezależnie od rodzaju skóry.

Masz pytania dotyczące innych zabiegów medycyny estetycznej? Zadzwoń i umów się z nami na wizytę! KONTAKT

Zabiegi z wykorzystanie kwasu hialuronowego: